Wimmer’s Table

Wimmer’s Table is a list of deep sky objects for small telescopes and binoculars.

The list was created by Aleksaner Cieśla. He gave much effort to create such a set. He grouped the objects in many categories like a type of object, its constellation, magnitudo or the difficulty of finding it on the sky. Although the list is great, it originally came up in pdf format. Therefor sometimes it may happen to miss some interesting objects. So I decided to write a web application, which lets filter all the objects in many different ways. With a great help of more advanced astro amateurs we crafted this:

Wimmer's Table online version

0 thoughts on “Wimmer’s Table

 • No i w ramach danej kategorii filtra wciąż mógłby być OR.
  Czyli (Lira or lew) AND (luty or marzec), a nie (lira and lew and luty and marzec).

  • Nie jestem zwolennikiem checkboxa AND / OR, bo może to wprowadzić niepotrzebną komplikację do prostoty interfejsu.
   Ale co do łączenia filtrów to słuszna uwaga. Jesteś już kolejną osobą, która zwraca na to uwagę. Dzięki za info. W przypływie wolnego czasu na pewno się za to zabiorę.

  • Cześć,
   pewnie, że by się dało, jednak wtedy nie byłoby możliwości przeglądanie np. dwóch miesięcy jednocześnie, czy Liry i Lwa. Listy musiałby być jednokrotnego wyboru. Jeśli masz propozycję rozwiązania, chętnie przyjmę sugestie.

  • Niby tak. Ale z drugiej strony, czasem chciałbym wyszukać łatwe lornetkowe obiekty, a dostaję listę wszystkich łatwych + wszystkich lornetkowych. Może jakiś przełącznik/checkbox? Domyślnie by było, tak jak jest teraz, a po zmianie robiłby się AND.

 • Hej picios, fajna apka, ale jedna uwaga – czemu nie ma wersji nocnej? Takiej na czerowo?

  • Fakt, przydałaby się taka wersja, ale główną zawartością są grafiki, a je ciężko przerobić na czytelną wersję nocną. Może kiedyś…

Comments are closed.